Luksusowe-Hotele.com

Burj Al Arab

Zjednoczone Emiraty Arabskie,Dubaj

Kategoria ******* Kraj Zjednoczone Emiraty Arabskie Region Lokalizacja Dubaj


Strona internetowa:
www.burj-al-arab.com

Opis

Bardzo szybko zabrakłoby superlatyw do opisania hotelu Burj Al Arab, hotelu, który stał się już rozpoznawalnym w świecie landmarkiem. Burj Al Arab, hotel w kształcie żagla, który wznosi się ponad 321 metrów ponad Zatokę Arabską stał się punktem orientacyjnym w Dubaju, tak jak Wież Eiffla w Paryżu. I rzeczywiście - Burj Al Arab (Wieża Arabska w wolnym tłumaczeniu) jest wyższy niż francuski monument I zaledwie 60 metrów niższy niż Nowojorski Empire State Building. Ten innowacyjny zarówno z zewnątrz jak I z wewnątrz projekt zdobył uznanie ekspertów z różnych krajów świata I jest rozpoznawany jako symbol nowego tysiąclecia. Dla gości, którzy odwiedzą Burj Al Arab, oferujący jedynie apartamenty, doświadczenie będzie nieporównywalne z żadnym innym hotelem. Burj Al Arab wyznacza nowe horyzonty luksusu, przedstawia nowe poziomy komfortu I serwisu otwierając swoje podwoje dla gości przy początku nowego wieku. Ten unikalny hotel szybko zaczyna być symbolem rosnącego na arenie międzynarodowej statusu Dubaju.

Tak jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Burj Al Arab łączy w sobie zarówno elementy nowoczesne jak I tradycyjne. Tutaj najnowocześniejsza I najbardziej zaawansowana technologia przeplata się z tradycją I gościnnością Arabską, powodując, ze wrażenia z pobytu w tym hotelu są niezapomniane. Burj Al Arab został zbudowany na sztucznej wyspie położonej 280 metrów od linii brzegowej, oferuje 202 dupleksowe apartamenty. Prace nad Burj Al Arab rozpoczęły się w 1994 roku. Fundamenty I prace nad konstrukcją wyspy zajęły budowniczym 2 lata I dopiero wtedy kiedy ten proces został zakończony mogła rozpocząć się budowa hotelu. Do pracy nad hotelem zostało zatrudnionych ponad 3500 inżynierów, dekoratorów, konstruktorów. Zużyto ponad 360,000 metrów sześciennych betonu I ponad 9,000 ton stali. 250 pali zostało wbitych ponad 40 metrów pod powierzchnię morza dla stabilizacji wieży. Fasada żagla została wykonana z dwuwarstwowego włókna szklanego pokrytego teflonem. Taka technologia została użyta po raz pierwszy na taka skalę na świecie.

Porażający swoją bielą za dnia hotel zamienia się w spektakl różnokolorowego, mieniącego się wszystkimi kolorami tęczy światła w nocy, I jest widziany z odległości wielu kilometrów. Hotel staje się ekranem dla 142 irydiowych lamp wielkiej mocy I przyciąga uwagę przyjezdnych I Dubajczyków. Naturalny temat morski jest dominującym w wystroju wnętrz jak I w architekturze zewnętrznej I oddaje lokalizację hotelu.

Specjalnie projektowane meble, akwaria z 500 różnymi gatunkami ryb tropikalnych z Zatoki Perskiej oraz unikalna restauracja z oferująca owoce morza - Al Mshara. Burj Al Arab to połączenie stylów z różnych er, kultur z futurystycznym pięknem, które w efekcie daje wszystko co najlepsze nie tylko w Arabii, ale na całym świecie. Słowa nie są w stanie opisać bogactwa barw, odcieni I kolorów materiałów sprowadzonych z całego świata, użytych przy budowie I wykończeniu hotelu. Tak jak można sie spodziewać wszystko co najbardziej błyszczące w hotelu zostało wykonane z prawdziwego złota. W hotelu znajduje się 2000 metrów kwadratowych złoconych 22 karatowym złotem powierzchni. Al Falak - sala balowa jest praktycznie w całości pokryta złotem. Wielokolorowe, ręcznie robione dywany zostały specjalnie wysegregowane I przywiezione z Indii, Republiki Południowej Afryki I Anglii, granit użyty do wykończenia został wydobyty w Brazylii a marmur Statutario z Canera we Włoszech, obecnie pokrywa posadzki I ściany - ten sam którego Michał Anioł używał na materiał dla swoich rzeźb. Płytki mozaikowe, które używane są do wykładania różnokolorowych mozajek zawierają rzadkie szkło Sicis, które można dostać jedynym na świecie źródle w Północnych Włoszech, dla przykładu, len pochodzi z Irlandii. Panele ścienne w Apartamentach Specjalnych zostały ręcznie zdobione malunkami, podczas gdy wszystkie drewniane drzwi, okna I witraże robione ręcznie na zamówienie. Wszystkie malowidła, obrazy, rzeźby, które oddaja Arabski styl hotelu, począwszy od przyrody po różnego rodzaju arabeski, abstrakcje zostały zaprojektowane I wyprodukowane specjalnie dla Burj Al Arab przez artystów z różnych zakątków świata.

Meble w lobby Ciepłe arabskie powitanie Serwis w hotelu jest rewelacyjny I przewyższa oczekiwania nawet najbardziej wybrednych gości. Przygoda z Burj Al Arab zaczyna się jeszcze w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju, gdzie goście są witani przez przedstawicieli hotelu I dowożeni do hotelu przez kierowanego przez szofera Rolls Royce'a Silver Seraphs, jednego z ośmiu we flocie. Goście, którzy przylatują helikopterem, mogą podczas podroży zakończonej lądowaniem na lądowisku umiejscowionym na 28 poziomie wieży podziwiać piękno panoramy dubajskiej. Z kolei, Ci którzy wybrali się do Dubaju jachtem, mogą zacumować go przy The Jumeirah Beach Hotel Marina, który może pomieścić około 50 jednostek pływających włączając w to jachty oceaniczne o długości do 60 metrów. Samochody gości którzy chcą do hotelu dotrzeć własnym transportem zostaną zaparkowane w specjalnie przeznaczonym zakrytym parkingu.

Goście którzy docierają do hotelu przez specjalnie skonstruowana groblę na morzu, są witani przez majestatyczną budowlę tryskającą ogniem I wodą. Centralna fontanna, zwana The Volcano (Wulkan) jest centralną sceną zadziwiających pokazów, kiedy to kaskady wody spadają po jej stopniach I są wyrzucane w niebo w w układach choreograficznych. W centrum tej fontanny woda z gracją wyrzucana jest w górę I spada do labiryntu różnych wzorów. W czasie wieczorów wszystko oświetlone jest dodatkowo ogniem emanującym z wnętrza krateru, podczas kiedy jaśniejące kule ognia wydostają się z czterech wieży przy wejściu do hotelu. The Volcano z jego ściana wody w kombinacji z ogniem nigdy wcześniej nie był widziany w tym regionie.

Fontanna na mezzaine floor Goście następnie witani są w Atrium Lobby przez pracowników hotelu ubranych w w uniformy projektowane przez znanego angielskiego projektanta mody Bruce'a Oldfield'a . Po wejściu do Burj Al Arab uderza bogactwo, dzięki zastanawiającym a zarazem efektownym motywom zaprojektowanym przez dekoratorów wnętrz z Khuan Chew Associates. Tematy nautyczne znajdują sie w całym lobby, wypełnionym wodnymi tarasami z odpowiednim podświetleniem. Woda I para opada po efektownych stopniach wykonanych z kolorowego szkła, co w efekcie daje piękny efekt złożony z kolorów, światła I mieniącej się wody. Lobby wyłożone jest kombinacją dywanów w odcieniach pomarańczowym, czerwonym, żółtym, białym I niebieskim.. Fotele I sofy są kontynuacja tej linii kolorystycznej, z tapicerką w kolorach ognistej czerwieni I żółci. Po drugiej stronie lobby znajdują się zwracające uwagę stanowiska concierge I innych pracowników, w kształcie muszli w złotym kolorze. Wszystko oświetlone jest światłem z kryształowego żyrandola.

Goście docierają do głównej recepcji znajdującej się na pierwszym poziomie za pomocą schodów ruchomych po bokach których znajdują sie szyby ogromnych akwariów z rafą koralową I mieniącymi się kolorami tęczy rybami morskimi. Ogrom budowli jest doskonale widoczny właśnie z poziomu recepcji. Znajdująca się tam fontanna wyrzuca strumienie wody na wysokość do 32 metrów, prowadząc wzrok w górę na złocone kolumny I na trójkątny sufit 180 metrów powyżej. Pietra dla gości są w świeżych, stonowanych kolorach I cieniach, które stanowią dopełnienie jasnego atrium, a w nocy zapewniają ciepłą atmosferę. Nad drzwiami do każdego z apartamentów wmontowane jest witraż w w kolorach niebieskim, czerwonym I żółtym, w którym odbijają się kolorowe wzory dywanów wyściełających korytarze.

Mezzaine floor, gdzie znajduje się recepcja, wyłożony mozaikami w kolorach czerwieni, żółci oraz niebieskim mieści także mnóstwo ekskluzywnych hotelowych butików. Na tym samym poziomie znajduje się również bogato dekorowana restauracja Al wan Restaurant oraz Sahn Eddar Atrium Lounge, idealne miejsce na spotkanie ze znajomymi czy poranną lub popołudniową herbatę czy kawę.

Pokoje

Łazienka, Balkon, Telefon, Telewizor, Kuchenka, Klimatyzacja, Minibar/lodówka.

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Atrakcje

Klub nocny, kort tenisowy, fitness club, sauna, masaże, jacuzzi.

Dzieci

Basen, klub, plac zabaw.

Wyszukaj oferty dla siebie