Luksusowe-Hotele.com

Emirates Palace

Zjednoczone Emiraty Arabskie,Abu Dhabi

Od 2005 r. najbardziej luksusowy hotel na świecie, znajduje się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w Abu Dhabi.

Kategoria ****** Kraj Zjednoczone Emiraty Arabskie Region Lokalizacja Abu Dhabi


Strona internetowa:
www.emiratespalace.com

Opis

Luksusowy Emirates Palace 5* Premium DELUXE zarządzany przez renomowaną grupę hotelowa Kempinski. Od 2005 r. najbardziej luksusowy hotel na świecie, znajduje się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w Abu Dhabi. Do 2004r. tytuł najbardziej luksusowego hotelu świata nosił hotel Burj Al Arab w Dubaju.

Koszt budowy wyniósł ponad 3 miliardy USD. Zarządza nim niemiecka sieć hotelowa Kempinski. Zalicza się też do największych hoteli świata. Budowę hotelu rozpoczęto w grudniu 2001 r. Hotel przyjął pierwszych gości w lutym 2005 r. Ze względu na luksusowe wnętrza obiektu, uznano, że nie wypada nazywać go hotelem. Stąd w powszechnym użyciu jest określenie pałac. Na potrzeby marketingowe stosuje się określanie standardu hotelu siedmioma gwiazdkami, choć wiadomo, że w światowym systemie branży turystycznej najwyższy standard określa się pięcioma gwiazdkami. Ma to odzwierciedlać odległość przepychu obiektu, z pominięciem nieistniejącej nawet sześciogwiazdkowej kategorii standardów. Hotel zatrudnia ok. 2000 pracowników, znających 50 języków świata. Na terenie hotelu znajduje się 17 sklepów międzynarodowych luksusowych sieci handlowych. Wystrój objektu korzysta z tradycyjnych, arabskich motywów pałacowych, takich jak wielka kopuła centralna i 114 kopuł obocznych, tworzących dach całego pałacu. Kolor elewacji wypełnia paletę wszystkich odcieni piasku, jakie znaleziono na arabskich pustyniach. Kopuła osłaniająca atrium ma średnicę 42 metrów. Pokryta jest mozaikami z czystego srebra i złota. Nad salą balową, która może pomieścić jednocześnie 2800 uczestników przyjęcia, unosi się kopuła o szerkości 17 metrów. Pozostałe kopuły mają od 3 do 12 metrów szerokości. Hotel ma 1 km długości a obwód jego elewacji wynosi 2,5 km. Wokół hotelu rozciąga się park o powierzchni 1 km?, urządzony na styl różnych ogrodów i plaż nadmorskich.

Bezpośrednio przy długiej, piaszczystej plaży w otoczeniu pięknego, egzotycznego ogrodu oraz blisko promenady w Abu Dhabi. Niedaleko od hotelu znajduje się malownicza zatoczka z portem jachtowym. Czas przejazdu z lotniska do hotelu wynosi około 25 minut.

luksusowy pałac oddany do użytku pierwszych gości w marcu 2005 roku przez renomowaną sieć hotelową Kempinski - znaną z usług na najwyższym poziomieoraz zawsze zadowolonych Klientów. Budynki hotelowe - niczym z baśni 1001 nocy, położone są na przepięknym terenie parkowym o powierzchni ponad 80 hektarów. Z zewnątrz urokiem zachwyca pozłacana majestatyczna kopuła arabskiego zamku. Wnętrze natomiast urządzone jest luksusowo, ze smakiem i z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych. Sale konferencyjne są w pełni wyposażone i przygotowane na przyjęcie grup z całego świata. Na gości czekają również prywatne lądowisko dla helikopterów. Rozbudowany kompleks basenów urzeka swym rozmachem i doskonałą obsługą specjalnego personelu basenowego. Przy basenie jak również na plaży goście hotelowi mogą korzystać bez dodatkowych dopłat z leżaków, materacy i parasoli przeciwsłonecznych. W hotelu akceptowane są karty kredytowe: VISA, Mastercard, Amexo, Diners.

Serwis hotelowy na najwyższym światowym poziomie jest gwarantem niczym niezakłuconego wypoczynku. Każdy gość otrzymuje do swej dyspozycji osobistych i dyskretnych oraz nie namolnych kamerdynerów na czas pobytu. Pracują oni na zmiany, aby przez okrągłą dobę gość był otoczony osobistą opieką, m.in. zarządzaniu koresponedncją, posiadanymi bagażami oraz zakupami itp.

Pokoje

Pałac dysponuje 302 pokojami "najluksusowniejszego luksusu" ("deluxe luxury room") oraz 92 apartamentami.
Wszystkie pokoje (ca. 55 m2.) są przestronne i luksusowe:
- Coral Grand z widokiem na egzotyczny ogród wyposażone są łazienkę, lodówkę, plazmowy TV z SAT, dostęp do Internetu, klimatyzację, sejf, minibar (napoje bezalkoholowe bezpłatnie) oraz balkon.
- Pearl Grand posiadają dodatkowo częściowy widok na morze,
- Diamond Grand mają bezpośredni widok na morze.
Ponadto na każdego gościa hotelowego czekać będzie w pokoju komplet obuwia domowego oraz szlafrok.

Wyżywienie

Śniadania lub dwa posiłki dziennie. Śniadania serwowane są w formie urozmaiconych bufetóww restauracji " Le Vendome". Obiadokolacje proponowane są również jako bufety z najróżniejszymi potrawami z całego świata. Dodatkowo jest wiele innych restauracji oraz barów z daniami i przekąskami z kuchni z całego świata.

Atrakcje

Goście hotelowi mogą bezpłatnie korzystać z dwóch doskonale wyposażonych sal fitness oraz prowadzonych tam zajęć. Za dodatkową opłatą mozliwość korzystania ze sportów wodnych na plaży.

Porady

Specjalna oferta dla nowożeńców: kwiaty i butelkę szampana.

Wyszukaj oferty dla siebie